ФОРУМ за света на PTC CREO CAD/CAM/CAE софтуерните решения
Здравейте,


office@cadcamcae.bg

www.soft.cadcamcae.bg - Софтуерни решения за машиностроене;

www.forum.cadcamcae.bg - Форум;

www.blog.cadcamcae.bg - Блог;

http://e-shop.cadcamcae.bg - Електронен CAD магазин;

https://www.facebook.com/cad.digest

http://twitter.com/cadcamcae

3D инженерни мишки;

Поздрави
ФОРУМ за света на PTC CREO CAD/CAM/CAE софтуерните решения
Здравейте,


office@cadcamcae.bg

www.soft.cadcamcae.bg - Софтуерни решения за машиностроене;

www.forum.cadcamcae.bg - Форум;

www.blog.cadcamcae.bg - Блог;

http://e-shop.cadcamcae.bg - Електронен CAD магазин;

https://www.facebook.com/cad.digest

http://twitter.com/cadcamcae

3D инженерни мишки;

Поздрави
ФОРУМ за света на PTC CREO CAD/CAM/CAE софтуерните решения
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ФОРУМ за света на PTC CREO CAD/CAM/CAE софтуерните решения

ФОРУМ: Част от проекта на списание CAD ДАЙДЖЕСТ - www.cadcamcae.bg;

CAD ДАЙДЖЕСТ . Едно онлайн издание за CAD/CAM/CAE технологии и машиностроене
 

ИндексИндекс  PortalPortal  ГалерияГалерия  ТърсенеТърсене  Последни снимкиПоследни снимки  Регистрирайте сеРегистрирайте се  ВходВход  
Вход
Потребителско име:
Парола:
Искам да влизам автоматично с всяко посещение: 
:: Забравих си паролата!
Social bookmarking
Social bookmarking reddit      

Bookmark and share the address of ФОРУМ за света на PTC CREO CAD/CAM/CAE софтуерните решения on your social bookmarking website
Новини от twitter.
Latest topics
Търсене
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
Споделете с приятел.
Споделете форума В,,, с,,,в,,,е,,,т,,,а,,, н,,,а,,, CAD/CAM/CAE/PLM i Вашия форум за социално споделянеBookmark and Share
Навигация.
 Portal
 Индекс
 Потребители
 Профил
 Въпроси/Отговори
 Търсене
Май 2024
НедПонВтоСряЧетПетСъб
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031 
КалендарКалендар

 

 програмиране mazatrol

Go down 
5 posters
АвторСъобщение
toshk8710




Брой мнения : 2
Age : 36
Reputation : 0
Points : 4838
Registration date : 14.02.2011

програмиране mazatrol  Empty
ПисанеЗаглавие: програмиране mazatrol    програмиране mazatrol  Icon_minitimeПон 14 Фев - 12:50:14

Здравеите, имам слдния проблем, сблъсках се с мазак от 1990г с мазатролко програмиране, машината макар и стара работи много добре но ми се налага да науча как да пиша програмите. Рових се тук там из нета но не успявам да намеря нищо полезно а и нямам досататъчно време да продължавам да се ровя, затова ви пиша тук ако някои може да ме упъти с някои линк към страници където мога да науча нещо или още по добре ще е ако има някоя програма за писане на програмите която да е нещо като симулатор ще съм му много благодарен.
Ето за такава машина става въпрос.

http://www.paluch-cnc.de/mazak/cnc-drehmaschinen/Mazak_QT18N.jpg

както казах работи с мазатролско управление , моля ви ако някой знае нещо полезо да пише!
Върнете се в началото Go down
toshk8710




Брой мнения : 2
Age : 36
Reputation : 0
Points : 4838
Registration date : 14.02.2011

програмиране mazatrol  Empty
ПисанеЗаглавие: Re: програмиране mazatrol    програмиране mazatrol  Icon_minitimeВто 15 Фев - 23:35:47

up
Върнете се в началото Go down
deltas




Брой мнения : 2
Age : 46
Reputation : 0
Points : 4689
Registration date : 11.07.2011

програмиране mazatrol  Empty
ПисанеЗаглавие: Re: програмиране mazatrol    програмиране mazatrol  Icon_minitimeПон 11 Юли - 22:01:43

Мога да ти дам нещо за мазатрол смарт, ако ти върши работа!
Върнете се в началото Go down
Versace




Брой мнения : 4
Age : 41
Reputation : 0
Points : 4569
Registration date : 12.11.2011

програмиране mazatrol  Empty
ПисанеЗаглавие: Re: програмиране mazatrol    програмиране mazatrol  Icon_minitimeВто 5 Фев - 13:25:31

Аз работя на Mazak Matrix QTN 200 II и ми трябва ръководство за програмиране на БГ.
Имам 2 книги, които дойдоха с машината, но са на английски.
Трябват ми на български и за ИСО и за МАЗАТРОЛ.

Ако някой ми помогне ще съм му благодарен.
По принцип програмира с Мазатрол, но имам проблем с вътрешна сфера, не иска да я изпълни ако дам крайна точка по Х да е 0.
Цикъла който изпълнява при мазатрол за тази сфера е постояно с изпъплняване на сферата с по-малък диаметър, а не като при цикъл на ЗИТ, който си го смята и на всеки диаметър достига до различна дължина с праволинейна интерполация. И чак накрая завърта с кръгова интерполация и накрая е финното струговане.
Върнете се в началото Go down
deltas




Брой мнения : 2
Age : 46
Reputation : 0
Points : 4689
Registration date : 11.07.2011

програмиране mazatrol  Empty
ПисанеЗаглавие: Re: програмиране mazatrol    програмиране mazatrol  Icon_minitimeВто 5 Фев - 15:52:47

Няма как да завършиш сфера на нула, и то вътрешна. Все пак, това за отвор ли е, или външно струговане?
Върнете се в началото Go down
Versace




Брой мнения : 4
Age : 41
Reputation : 0
Points : 4569
Registration date : 12.11.2011

програмиране mazatrol  Empty
ПисанеЗаглавие: Re: програмиране mazatrol    програмиране mazatrol  Icon_minitimeВто 5 Фев - 16:46:52

За отвор, детайла се нарича шапка 73, т.е. диаметъра на сферата е 73мм.

Защо не може да завършва на нула? Задавам му начална точка по Х 73,1мм W=R t.e. 36,6mm и крайна точка по Х 0

Има възможност за смятане и когато му задам питанка на крайната точка на Х не може да я сметне. И друг път съм задавал да смята точка когато е кръгова интерполацията, но не може, само за линейната я смята!!!
Върнете се в началото Go down
Versace




Брой мнения : 4
Age : 41
Reputation : 0
Points : 4569
Registration date : 12.11.2011

програмиране mazatrol  Empty
ПисанеЗаглавие: Re: програмиране mazatrol    програмиране mazatrol  Icon_minitimeВто 12 Фев - 16:52:19

Значи с мазатрол става, така че началната точка на рязане по Х трябва да е равна на крайната точка по Х, за да тръгне цикъля.
Обаче съм пробил заготивката със свредло ф40, и искам сферата да завърши на ф10, което означава, че трябва да направи 30мм празни преходи, как да компенсирам това?
Върнете се в началото Go down
proexpert76




Брой мнения : 28
Age : 47
Reputation : 0
Points : 4184
Registration date : 14.01.2013

програмиране mazatrol  Empty
ПисанеЗаглавие: Re: програмиране mazatrol    програмиране mazatrol  Icon_minitimeСъб 23 Фев - 22:58:16

Здравейте на всички в форума. Извинявам се за моя глупав въпрос, но не разбрах дали Мазака от 1990 год. е пълно 3Д или е орязаната версия с 2,5Д. Ако предположим, че е 3Д то тогава се движи свободно и по- трите оси X, Y, Z. Ако предположим, че е 2,5 Д , то тогава се движи свободно само по- оси Х и Y, докато по Z не може да се движи и при задаване на координати по- Z си стой на едно място. Казвам го това, защото точно на 2,5Д ми изглежда този мазак. Правя уговорката, че машината не съм я виждал, нито пък и зная модела и състоянието. Правя уговорката, че не разбирам от програмиране на Металорежещи и металообработващи машини. Но имам няколко книги по- въпроса. Ако искате да не спамиме форума се свържи с мене на скайп bdenkov До 1995 мисля, че България беше в списъка на Коком. Това е организация за следене да не се пускат високотехнологични машини на СИВ. И е напълно възможно този мазак да е 2,5Д. Ако търсиш книги за програмиране , то виж в Централната Научно- техническа и патентна библиотека, както и в книжарниците на Техническите университети.
Върнете се в началото Go down
proexpert76




Брой мнения : 28
Age : 47
Reputation : 0
Points : 4184
Registration date : 14.01.2013

програмиране mazatrol  Empty
ПисанеЗаглавие: Re: програмиране mazatrol    програмиране mazatrol  Icon_minitimeСъб 23 Фев - 23:04:16

Извинявам се, но чак сега погледнах снимката. За съжаление не мога нищо да кажа, за този тип машина, защото не я познавам. Но имам голямо желание да помогна на колегата и затова ще се допитам до специалисти с много голям опит в тази област, включително и в ерозийките. Но не обещавам нищо.
Върнете се в началото Go down
stilian10




Male Брой мнения : 7
Age : 44
Reputation : 0
Points : 4075
Registration date : 23.03.2013

програмиране mazatrol  Empty
ПисанеЗаглавие: Re: програмиране mazatrol    програмиране mazatrol  Icon_minitimeСря 2 Окт - 21:58:42

Аз работя на mazak nexus 200 ii и ми трябва ръководство за програмиране на Български.
ще си го заплатя ако трябва.само в българските форуми ли няма нищо за съвременните машини ????
Върнете се в началото Go down
Sponsored content





програмиране mazatrol  Empty
ПисанеЗаглавие: Re: програмиране mazatrol    програмиране mazatrol  Icon_minitime

Върнете се в началото Go down
 
програмиране mazatrol
Върнете се в началото 
Страница 1 от 1
 Similar topics
-

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
ФОРУМ за света на PTC CREO CAD/CAM/CAE софтуерните решения :: Металообработващи машини :: Mazak-
Идете на: